Pożyczamy

świetne pomysły

Podnośniki koszowe są urządzeniami dźwignicowymi. Używa się ich do różnego rodzaju prac, które powinny być wykonane bardzo wysoko. Jakie są rodzaje zwyżek i do jakich konkretnie prac się je stosuje? Po odpowiedzi zapraszamy do dalszej części tekstu.

Rodzaje zwyżek koszowych

Podnośnik koszowy to przyrząd który na specjalnym ramieniu posiada przytwierdzoną platformę. umożliwia to podnoszenie ludzi na dużą wysokość. podnośniki koszowe kategoryzujemy  przez wzgląd na konstrukcję i na typ poruszania. 

Podział ze względu na budowę rozróżnia trzy rodzaje zwyżek:

    • podnośnik nożycowy – posiada wyciągane ramiona, które są wykonane na krzyż, dzięki czemu  jest mocno stabilny.

    • podnośnik przegubowy – posiada bardzo duży zasięg roboczy. przez co można postawić go w dużej odstępie od miejsca wykonywanej pracy. bardzo dobrze nadaje się np. przy ruchliwych ulicach gdy trzeba wykonać prace odnośnie np. naprawy sygnalizacji świetlnej.

    • podnośnik teleskopowy z wysuwanym ramieniem – stosowany do transportowania ludzi na spore wysokości. Ma niewielkie gabaryty, gdy złożymy ramię zajmuje mało miejsca

Jednakowoż ze względu na sposób przemieszczania,zwyżki dzielimy na dwa typy:

    • samojezdne – kursują po płaskim podłożu, teposiadające napęd 4×4 albo gąsienicowe świetnie sprawdzą się również w trudniejszych okolicznościach.

    • na podwoziach samochodowych – montowane są na małych pojazdach oraz sporych samochodach. Czasami umieszcza się je też na przyczepach ciągnących pojazdy.

W jakim celu stosuje się podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe posiadają wiele zastosowań. Doskonale sprawdzają się w  wielu  niekoniecznie oczywistych dziedzianach. Poniżej wymieniamy pomysły na wykorzystanie tych maszyn.

Prace na budowach

Podnośniki koszowe bardzo często wykorzystywane są oczywiście w branży budowlanej. Stosuje się je do montowania elementów konstrukcyjnychlub  przykładowo okien na dużych wysokościach. Podnośników koszowych używa się też podczas wykonywania  prac malarskich i przy elewacjach budynków. Są to takie prace  przy, których standardowe rusztowanie nie jest wystarczające.

Montaż reklam

ciężko wyobrazić sobie dziedzinę reklam bez stosowania podnośników. Ogromne reklamy umieszczane są na bokach wysokich budynków lub wysokich tablicach przy pomocy podnośników. Stosowanie drabiny przy pracach tego typu jest po pierwsze ryzykowne, kolejno nie ułatwia zadania a po trzecie przy ogromnych wysokościach jest wręcz niemożliwe. W tym przypadku zwyżki stanowią wielkieułatwienie.

Dbanie o czystość okien i elewacji

Dbanie o dobre prezentowanie się budynków też wymaga użycia podnośników koszowych. stosowanie technik alpinistycznych podczas mycia okien przy dużych wysokościach jest bardzo ryzykowne, nieprzyczynia się też do jakości wykonanej usługi. Dzięki użyciu zwyżki, czyszczenie okien czy czyszczenie elewacji przebiegnie o wiele szybciej, dokładniej i bezpieczniej dla pracownika.

Pielęgnacja miejskiej zieleni

Zwyżki mają zastosowanie również  przy dbaniu o rośliny  w dużych miastach takich jak np. Gdańsk. Czasami drzewa wymagają precyzyjnego podcięcia  gałęzi, z podnośnikiem czynność ta będzie o wiele łatwiejsza i bezpieczniejsza do wykonania.

Usuwanie  śniegu z dachów

Pozostający na dachach śnieg jest ogromnie niebezpieczny. Spowodował on w przeszłości  dużo  katastrof. Obecnie  właściciele budynków są zobowiązanii do częstego pozbywania się go, by udaremniać katastrofy Dzięki zastosowaniu dotego zadania zwyżki można usunąć śnieg dokładnie a do tego w łatwy i bezpieczny sposób.

Eventy

Nietypowym wykorzystaniem zwyżek jest stosowanie ich w branży rozrywkowej. podnośniki koszowe stosowane są na różnego rodzaju imprezach. Nieraz pełnią całkiem praktyczne funkcje przykładowo. doświetlanie sceny z wysoka, lub jako pomoc przy jej budowaniu . W niektórych przypadkach sam podnośnik jest atrakcją. Pozwala osobom wznieść się wysoko  żeby  wykonać sobie selfie i podziwiać widoki lub panoramę miasta np. Gdańska. Naturalnie  podnośnik koszowy spełnia wszelakie wymogi bezpieczeństwa i nie należy się obawiać korzystania z niego w tym celu. ludzie , na czas wyjazdu w górę przypięci są w tym czasie uprzężą asekuracyjną. Korzystanie z takiej atrakcji może być wspaniałym przeżyciem.

***

Jak widać zwyżki  wykorzystywać można na wiele sposobów. Są przydatne nie tylko w budownictwie. Czy znałeś wszystkie sposoby? Podziel się poniżej.