Pożyczamy

świetne pomysły

Nie da się ukryć, że spalanie jest bardzo istotną kwestią, jaką warto kierować się podczas zakupu samochodu. Należy jednakowoż wiedzieć, że w gruncie rzeczy spalanie nie jest zależne tylko i wyłącznie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz również od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Warto w związku z tym dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy też potężnym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Od czego jest zależne spalanie paliwa?

Bardzo ważne jeśli chodzi o spalanie paliwa są: liczba koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Warto jednak pamiętać, że to, w jaki sposób eksploatujemy samochód, także może w istotny sposób wpłynąć na spalanie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że jazda miejska pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez ciągłego zatrzymywania się oraz przyspieszania. Jeśli w związku z tym kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, dobrym pomysłem będzie inwestycja w ekonomiczną jednostkę.

Jak zmniejszyć spalanie podczas codziennej eksploatacji?

Aby zmniejszyć spalanie paliwa, warto trzymać się paru niezwykle prostych porad. Po pierwsze, świetnym pomysłem będzie unikanie korków i wybór takiej trasy, która ogranicza przebywanie w nich do minimum. Poza tym dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie warto decydować się na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest kluczowa, aby spalanie było zredukowane do minimum. Wierzymy, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tego, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: Torst