Pożyczamy

świetne pomysły

Kierowcy posiadający samochody z silnikiem Diesla a także z układem Common Rail bardzo chętnie wczytują się w ciekawostki które dotyczą właśnie takie takich mechanizmów, ponieważ są świadomi tego, że dobra eksploatacja i użytkowanie diesla może sprawić, że usterki wystąpią później, niż w przypadku niewłaściwego stylu jazdy. Przeczytaj nasz tekst po to, aby sprawdzić jak obserwować problemy z wtryskiwaczem, oraz jak wygląda prawidłowa regeneracja wtryskiwaczy

Jakie mogą być objawy uszkodzeń wtryskiwaczy??

Podają one paliwo, które zapala się od powietrza sprężonego poprzez tłok. Należy pamiętać, że na schłodzonym silniku konieczne jest pośrednictwo za pomocą świecy żarowej. Drygowanie wtryskiwaczami zajmuje się komputer, który dokładnie wie, jaką dawkę paliwa musi on dawać. Jest to zależne on stylu jazdy i momentowego zapotrzebowania na moc.

Układ działa idealnie a także zapewnia nam wyjątkowe osiągnięcia a nawet wysoką kulturę funkcjonowania. Problem jest w tym, iż nie w każdym przypadku pracuje on w perfekcyjnych warunkach. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną awarii wtryskiwaczy jest złej jakości paliwo. 

Gdy właściciel auta zapomni o okresowej wymianie filtra, tankuje olej napędowy złego pochodzenia, może spodziewać się kłopotów z wtryskiwaczem. 

Z wyżej wspomnianych powodów wtryskiwacz z czasem zaczyna się uszkadzać, aż całkowicie się zapychają. Ich usunięcie będzie niemożliwe bez oczyszczenia mechanicznego. Ponadto  wszelki awarie wtryskiwaczy zdarzają się najczęściej przy sporym przebiegu, najczęściej o wartości powyżej 150 000 kilometrów. Niemniej jednak to nie jest regułą. 

Prawidłowa pielęgnacja wtryskiwaczy – jak powinna wyglądać?

Posiadaczy samochodów bez wątpienia ucieszy fakt, iż wtryskiwacze są odporne na błędną eksploatację samochodu, którą jest dynamiczna jazda. Jednakże nie oznacza to, że właściciel samochodu nie musi zmieniać swoich złych nawyków — pozostałe podzespoły w samochodzie nie są tak odporne. Celem wydłużenia żywotności tych podzespołów, należy je czyścić, zarówno doraźnie jak i zapobiegawczo. Kierowca musi kontrolować stan wtryskiwaczy i wykonywać taki zabieg w momencie gdy pojawią się pierwsze zabrudzenia. Uważaj jednak gdy nie masz odpowiednich umiejętności, ponieważ w łatwy sposób możesz zapowietrzyć układ paliwowy.

Uszkodzony wtrysk a prowadzenie samochodu

Mechanicy bardzo często słyszą zapytanie o to, czy jest możliwość jazdy autem z uszkodzonym wtryskiem. Bez wątpienia prowadzenie takiego samochodu będzie bardzo problematyczna. 

Można także nadmienić iż zastanawiające dźwięki wtryskiwaczy są spowodowane zawieszającym się wtryskiem silnika diesla. Dlaczego jest to zjawisko określane przez osoby zajmujące się mechaniką jako ryzykowne? Na problemy ze wtryskiem mają wpływ zgromadzone w tym urządzeniu brudy. Jeżeli na iglicy czy też dyszy rozpylającej tkwią osady i nagary. Bezsprzecznie sama iglica nie może działać w zgodzie swym przeznaczeniem, a w tym czasie wtryskiwacz zacina się bez związku z pozycją, w której aktualnie jest. Stąd już niedługa droga do lania wtrysków, gdyż zawieszenie ich w takiej pozycji sprawia, że przepływ oleju napędowego nie ogranicza się barierą wtryskiwacza.

Najczęściej występujące trudności z wtryskami

Musisz pamiętać, że uszkodzony wtryskiwacz oraz symptomy, jakie silnik musi znosić przez stukające wtryski, znacznie nadwyręża działanie napędu. Następna trudność, z jakim czasem mierzą się użytkownicy to lejące wtryski. Co mogą wyrządzić w naszym aucie? Najczęściej w wyniku nieszczelności wtryskiwaczy rozprzestrzenia się pęknięcie głowicy, gdyż jej temperatura staje się zbyt wysoka.