Pożyczamy

świetne pomysły

Szczotki kojarzą się zwykle z pracami domowymi, głównie ze sprzątaniem. Należy jednakowoż wiedzieć, że szerokie zastosowanie mają również we wszelkich gałęziach przemysłu. Mowa oczywiście o szczotkach technicznych. Mają one istotną funkcję w wielu fabrykach oraz podczas procesów logistycznych. Długo by wymieniać liczne branże, w jakich stosuje się szczotki techniczne – mowa na przykład o branży logistycznej, chemicznej czy motoryzacyjnej.

Poznaj rodzaje szczotek technicznych!

Jest mnóstwo rodzajów tych akcesoriów. Mamy na przykład szczotki walcowe lub szczotki talerzowe – różnią się przede wszystkim rozmiarem oraz liczbą zastosowań. Szczególną popularnością może pochwalić się się jednak szczotka druciana tarczowa, która jest znana jako rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Używana jest jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się przede wszystkim ergonomicznym kształtem, który pozwala na dotarcie do najmniej przyjaznych zakątków.

Jakie tworzywo jest używane do produkcji szczotek technicznych?

Z racji tego, że szczotki techniczne są urządzeniami przede wszystkim ściernymi, ważne jest, żeby były wyprodukowane z solidnych, trwałych tworzyw. Jedynie dzięki nim zachowają odpowiednią funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich urządzeń, jak szczotka druciana tarczowa, wytwarza się przede wszystkim z polietylenu, poliamidu i podobnych tworzyw zapewniających skuteczność użytkowania.