Pożyczamy

świetne pomysły

Każde boisko musi być bezpieczne zarówno dla grających, jak i osób postronnych. Gwarantują to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy opłaca się kupić ten sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Błędy popełniane przy montowaniu piłkochwytów

Bardzo często popełnianym błędem jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio do niego. Taki sposób montażu sprawia, że cały system staje się o wiele mniej stabilny. W konsekwencji słupki mogą nawet się przewrócić, stwarzając oczywiście ogromne zagrożenie. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, dobrze jest postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale też właściwe napięcie siatki.

Piłkochwyty – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aby piłkochwyty spełniały dobrze swoją rolę, trzeba mocować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach , które przymocowane są do podłoża. To sprawdzony sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Warto zdawać sobie sprawę, że obecnie coraz więcej sklepów oferuje sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena jest niezwykle kusząca, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dlatego warto zainwestować w piłkochwyty cenionych producentów, które z pewnością bardzo dobrze spełnią swoją rolę. Poświęcenie nieco większej kwoty z pewnością bardzo szybko zwróci się jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.