Pożyczamy

świetne pomysły

W dzisiejszych czasach klimatyzacja montowana jest w prawie wszystkich inwestycjach. Niemniej sam zakup klimatyzacji nie wystarczy – ważne jest także jej serwisowanie. W Skierniewicach, Sochaczewie i Łowiczu działa wiele firm, które zajmują się serwisowaniem klimatyzacji, niemniej żeby znaleźć odpowiednią, koniecznie powinno się wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów. Jakie działania wchodzą w skład serwisowania klimatyzacji? Co powinno się odnośnie tego wiedzieć? Jaka jest cena serwisowania? Jak znaleźć najlepszą firmę?

Co zalicza się do serwisu klimatyzacji?

W skład serwisowania klimatyzacji można zaliczyć mnóstwo różnych czynności i nie ograniczają się one jedynie do założenia instalacji. Serwis należy przeprowadzać minimum kilka razy w ciągu roku – na lato i zimę. Przegląd to między innymi sprawdzenie sprawności urządzenia. Wymagane jest również upewnienie się, że układ chłodniczy funkcjonuje tak, jak powinien. Serwisowanie polega na wyczyszczeniu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Niezwykle ważne jest też odgrzybienie i dezynfekcja parownika i skraplacza. Co wiecej, ekipa czyści filtry w jednostkach wewnętrznych. 

Brak serwisowania klimatyzacji – do czego prowadzi?

Powietrze w każdym pomieszczeniu jest pełne zanieczyszczeń. Większość cząsteczek wyłapywana jest dzięki klimatyzacji. Z tego powodu klimatyzacja często jest doskonałym środowiskiem dla bakterii i grzybów. Zaniedbanie właściwego czyszczenia może przyczyniać się do ponownego rozprowadzenia drobnoustrojów w pomieszczeniu co może niekorzystnie odbijać się na zdrowiu. Przegląd jest istotny, gdyż dzięki niemu możliwe jest szybkie dostrzeżenie oraz zlikwidowanie usterek, bez potrzeby wymiany całego układu.

Jaki jest koszt serwisowania klimatyzacji?

Cena serwisowania klimatyzacji jest uzależniona głównie od rodzaju konkretnej instalacji i jej wielkości. Na cenę przekłada się także zakres prowadzonych przez mechanika prac, a także sama firma zajmująca się zleceniem. Zwykle cena za jeden przegląd to kilkaset złotych.

Czym charakteryzuje się dobra firma do serwisowania klimatyzacji?

Żeby zyskać gwarancję wysokiej jakości serwisu, powinno się wybrać odpowiednią firmę. Współcześnie bardzo chętnie wybierana jest CLIMREM – naprawa klimatyzacji. Wyróżnia się ona głównie wieloletnią obecnością na rynku. Firmie zaufało już mnóstwo klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie , które można znaleźć w Internecie. W ofercie znajduje się nie tylko montaż czy czyszczenie, ale również dezynfekcja oraz odgrzybianie.