Pożyczamy

świetne pomysły

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I duża mobilność i zdolność do pokonywania odległych tras w dosyć krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Samolotem w tej chwili można dolecieć do większości miejsc na Ziemii. Również w Polsce ruch lotniczy rokrocznie się rozwija. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań znajduje się w czołówce. Jednak w szerszym(ej) skali jest to raczej lotnisko lokalne. Nie zmienia to faktu, że lista lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania mamy możliwość zobaczyć całą Europę. Lotnisko wykonuje przeważnie loty do europejskich miast. Jest również oferta lotu na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani wycieczką w dalsze zakątki Poznań też się sprawdza. Poznań-Ławica ma korzystne połączenia z wszystkimi istotnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dojechać na lotnisko?

Lotniska jako ogromne projekty budowlane są umiejscowione najczęściej na suburbiach. Tak samo wygląda to w Poznaniu. W związku z tym niezbędna jest właściwa synchronizacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za daną kwotą można przetrzymać pojazd.

Komunikacja miejska także oferuje dotarcia na Ławicę. Busy z centrum miasta kursują na lotnisko średnio pół godziny. Jednak w sytuacji gdy jedziemy na dłuższe wakacje, potrzebujemy więcej walizek. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Dobrą opcją w takiej sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to samochody bardzo pojemne. Rodzinny(e) wyjazd? Wszyscy do niego wejdą. Z bagażami włącznie. Korzystając z tej usługi, można liczyć, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W przypadku potrzeby można też zamówić usługę w odwrotną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta wydaje się zwłaszcza komfortowa dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z wielkimi wydatkami. Zwłaszcza jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) osób. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Porty lotnicze funkcjonują według ściśle określonych reguł. Przed każdą podróżą powinno się zapoznać się z wymogami w określonych krajach. Należy przygotować zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to podstawa, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli lecimy z Poznania, dobrze jest pojawić się na lotnisku minimum  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie odbyć bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie czekać na lot.

Wynajmując busa do portu lotniczego warto zadbać o to wcześniej. Bywa, że firmy mają zabukowane trasy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne porozumienie przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Dobra logistyka pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.