Pożyczamy

świetne pomysły

Dzisiejszy świat jest zdominowany sloganami dotyczącymi ochrony środowiska. Trwa wielka transformacja energetyczna – ropę i gaz zastępuje się mniej emisyjnymi odnawialnymi źródłami energii. Odchodzi się również od plastiku. Wszystko to ma na celu ograniczenia(e) zachodzących zmian klimatycznych.

Co więcej, zasoby naturalne, którymi dysponuje nas Ziemia się kurczą. Wobec zaistniałych wydarzeń, recykling staje się rzeczą nieodzowną.

Segregacja odpadów, którą kojarzymy z naszych gospodarstw domowych dotyczy też odpadów metalowych. Nie ma jednak na nie dedykowanych pojemników. Odpadów metalowych pozbywamy się na skupie złomu. Jest to o tyle zachęcające, że jeszcze można w ten sposób zarobić. Skupy z chęcią przyjmują każde ilości metali kolorowych, które po przetopieniu mogą dalej odsprzedawać dodając swoją marżę.

Czy wszystkie metale można poddać recyklingowi?

Dobrze jest wyjść od przedstawienia co się kryje pod terminem “metale kolorowe”. Zaliczamy do nich wszystkie metale oraz ich stopy, które nie zawierają w swoim składzie żelaza. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane metale kolorowe to np. miedź, aluminium czy mosiądz.

Podobnie jak inne odpady podlegające segregacji, metale kolorowe można poddawać odzyskowi. Konieczne są do tego odpowiednie zasoby i wystarczająca ilość odpadów.

Odkupione przez złom metale przechodzą segregację. W dalszej kolejności po małej obróbce transportuje się je do hut. Huty przerabiają zezłomowany metal w pełnowartościowy produkt. Taki produkt składowany jest w magazynach, skąd pokonuje trasę do kolejnych odbiorców.

Metale, które podlegają takiemu procesowi to często metale i stopy, w których składzie znajduje się aluminium, miedź i mosiądz. Są to substancje często i chętnie stosowane w różnych branżach ekonomii. Ich właściwości chemiczne sprawiają, że mają wiele zastosowań. Co więcej – większość rzeczy, z których korzystamy na codzień w mniejszym lub większym stopniu opiera się na metalach kolorowych.

Miedź oraz aluminium to jedne z najdroższych materiałów, które można oddać na skupie złomu. Zatem jeśli zgromadzimy dużą ilość odpadów warto odwiedzić skup aluminium lub skup miedzi. Warszawa, Wrocław czy Kraków – w każdym mieście spotkamy tego typu przedsiębiorstwa.

Kto potrzebuje najwięcej miedzi?

Metale kolorowe ze względu na swoją wszechstronność są stosowane w wielu sektorach. Ich ograniczona podaż powoduje, że tworzy się popyt na odzyskane i obrobione surowce.

Odzyskiwanie metali jest kosztochłonnym przedsięwzięciem. Mimo to jest to aktywność w dalszym ciągu opłacalna. Recykling metali niesie plusy dla wszystkich zainteresowanych stron.

Klient indywidualny pozbywa się odpadów z domu i oprócz tego zarabia. Skup aluminium i miedzi otrzymuje pożądany materiał. Skup miedzi później zarabia na zakupionym produkcie oferując go hutom i innym wykazującym zainteresowanie podmiotom. Jakie sektory gospodarki najchętniej pracują ze złomami? To zależy od tego, czym wybrany skup handluje.

Kto kupuje miedź od skupu metali kolorowych?

Miedź zaliczana jest do grupy metali półszlachetnych. Jest stosunkowo miękkim i kowalnym pierwiastkiem. Charakteryzuje się wysoką przewodnością elektryczną. Rezultatem takiego stanu rzeczy jest częste używanie jej w różnego typu urządzeniach i systemach elektronicznych i elektrycznych.

Najczęściej pozyskuje się ją wtórnie ze zużytych przewodów i kabli elektrycznych. Spore ilości miedzi spotkać można też w wodociągach. Z miedzi korzysta chętnie branża budowlana – stosuje ją do produkcji rynien, parapetów i pokryć dachowych. Poza dobrym przewodnictwem prądu, miedź również sprawdza się jako wymiennik ciepła. Ta funkcja pozwala odszukać ten pierwiastek w chłodnicach i grzejnikach.

Cena miedzi na rynkach światowych jest dość duża. Zatem, jeśli po remoncie lub wymianie urządzeń w domu zostało nam trochę tego rudego pierwiastka i chcemy zarobić, warto odwiedzić skup miedzi. Warszawa jest miastem, gdzie dostaniemy za kilogram miedzi najlepszą stawkę. Jednak nie ma się czym przejmować – niemal wszędzie handel miedzią jest opłacalny.

Skup aluminium – kto jest ich klientem?

Aluminium to następny wysoce ceniony metal. Używa się z niego w przemyśle lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, budowlanym, a nawet spożywczym. Jest plastyczny co daje możliwość dowolnego zmieniania jego kształtu. Każdy z nas pił kiedyś colę lub inny napój z puszki – puszki oczywiście wytwarza się z aluminium. Jest to tylko jeden z przykładów wykorzystania tego pierwiastka.

Aluminium można pozyskiwać z części samochodowych, a także z różnych elementów konstrukcji maszyn, blach czy instalacji. Wiele osób zbiera też puszki po napojach i w ramach dodatkowego zarobku oddaje je na skup aluminium.

Gdzie skupuje się najwięcej złomu?

Skupy metali kolorowych to często dobrze funkcjonujące biznesy. Produkcja odpadów, mimo wszystkich apeli nie maleje. Wobec tego niezbędne są podmioty, które w bezpieczny i odpowiedni sposób zajmą się utylizacją.

Dobrym pomysłem wydaje się otworzyć skup miedzi lub skup aluminium. Warszawa jako stolica mogłaby być dobrą lokalizacją.