Pożyczamy

świetne pomysły

Beton znajduje zastosowanie na wszystkich placach budowy, buduje się za pomocą niego fundamenty i stropy, ale też drogi. Co warto o nim wiedzieć i jaki jego typ kupić? Kiedy możemy użyć beton zwykły, a kiedy korzystniej będzie poszukać firmy produkującej beton towarowy? Jeżeli jesteś na etapie budowy domku to ten tekst jest dla Ciebie idealny.

Beton towarowy a beton zwykły – czym się różnią?

Podstawową różnicą jest formuła tego wyrobu. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy tworzony jest z mineralnego kruszywa skalnego, przykładowo piasku, żwiru albo grysu, który jest następnie łączony z cementem. Beton towarowy musi spełniać inne normy i być zdecydowanie bardziej mocny. W jego składzie muszą być zawsze 2 typy kruszyw – drobne i grube, cement i woda, a także dodatki uszlachetniające. Dzięki temu bywa bardzo plastyczny.
W dodatku beton zwykły zazwyczaj robiony jest na placu budowy tuż przed użyciem, a beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich na przykład w województwie Mazowieckim i transportowany na plac budowy w przeznaczonych do tego betonowozach. W rezultacie beton zwykły ma zastosowanie w innych miejscach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Wytwarzanie betonu towarowego dzieje się w zasadzie automatycznie. Maszyna odmierza odpowiednie proporcje i dodaje odpowiednią ilość kolejnych surowców. W związku z tym beton towarowy każdorazowo ma identyczną formułę, odpowiednią konsystencję oraz twardość. Nie ma również możliwości popełnienia błędu przy jego produkowaniu. Wytwarzany jest on przez fabrykę i jako gotowy wyrób transportowany na teren budowy.
Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niesamowicie solidny i jego cena nie jest wysoka, to wykorzystywany jest na dobrą sprawę na wszystkich placach budowy. Budując dom sto razy bezpieczniej jest zamówić przygotowaną mieszankę betonu towarowego od firmy produkującej go i nie ryzykować z samodzielnym robieniem w betoniarce betonu zwykłego.

Skąd wziąć beton towarowy?

Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niesamowicie popularnym materiałem, na rynku mamy dużo firm produkujących go. Ważne jest aby przeczytać komentarze o firmie, przed zrobieniem zakupów. Z pewnością porządny beton towarowy kupisz w Sokołowie Podlaskim. Tu wiodącą firmą na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Zdecydowana część solidnych wytwórni betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, na przykład przez System Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Spójrzcie także na to czy wytypowany przez was producent transportuje towar do wybranej przez Ciebie lokalizacji. W tym temacie na pewno nie rozczaruje Cię wytwórnia Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.