Pożyczamy

świetne pomysły

Nie można zaprzeczyć, że szkolenia BHP są niezwykle ważne. Dzięki takowym pracownicy danego przedsiębiorstwa mogą przypomnieć sobie wiele zasad dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy, a tym samym, zapobiec licznym wypadkom. Według polskiego prawa pracodawca odpowiada za szkolenia BHP. Bydgoszcz, dajmy na to, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z z tym związane, które proponują także dojazd do takich miast, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Rejon ten jest w związku z tym bardzo dobrze zaopatrzony.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Należy wspomnieć, kiedy dokładnie szkolenia BHP są obowiązkowe – rzecz jasna tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe odbyć. Trzeba pamiętać jednakowoż także o okresowych szkoleniach. Termin kolejnych szkoleń okresowych w dużej mierze jest zależny od stanowiska, które piastuje dany pracownik. Jeśli mowa o robotnikach oraz osobach działających na niebezpiecznych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść raz w roku. Robotnicy, którzy jednakowoż nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni zaliczyć takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to z reguły pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w przedsiębiorstwie.

Dlaczego należy zapewnić swoim pracownikom szkolenia BHP?

Jeśli zatem prowadzisz firmę w miejscowości jaką jest Bydgoszcz lub w okolicznych miastach, powinieneś zwrócić uwagę na zapewnienie swoim pracownikom odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle obszerny, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto się tego podjąć, aby w przyszłości nie borykać się z problemami z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do przykrych zdarzeń.