Pożyczamy

świetne pomysły

W świetle badań w dzisiejszych czasach coraz więcej związków małżeńskich kończy się rozwodem. Decydując się na rozwód, obie strony postępowania są przygotowane\gotowe na to, że wiążę się on z sprawą sądową, kosztami związanymi z zatrudnieniem adwokata lub radcy prawnego, bądź prawnika. W jaki sposób zatem najlepiej przygotować się do sprawy rozwodowej?

Przygotowanie do sprawy

Trzeba powiedzieć wprost, że w naszym interesie jest dobre przygotowanie się do rozprawy sądowej w taki sposób, aby przebiegła ona szybko i bez zbędnych komplikacji. Trzeba zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie mamy ewentualnie wymagania w stosunku co do drugiej osoby i co mamy do powiedzenia. Zapisanie sobie tych rzeczy na kartce A4, pomoże nam dobrze uporządkować oraz sprecyzować wypowiedź, a co za tym idzie, szybciej zakończy rozprawę.

Jakiego specjalistę wybrać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych będzie najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego, jaki będzie charakter rozprawy i przede wszystkim, czy podczas rozprawy rozwodowej ma paść dodatkowo orzeczenie o winie. Zdobycie wykwalifikowanej pomocy prawnej w zakresie rozwodu, jest możliwe u każdej, z wymienionych osób. Dzięki że pójdziemy np. do kancelarii, jesteśmy pewni, że zasięgamy opinii ekspertów w tym zakresie oraz możemy dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji. Przygotowanie się do rozprawy sądowej na własną rękę jest niezwykle ciężką sztuką, stąd też tak istotne jest to, żeby przed wejściem na salę zdawać sobie sprawę jakie mamy obowiązki i prawa w zaistniałej sytuacji.

Pomoc specjalisty

Jeśli zdecydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie, powinniśmy wziąć pod uwagę, iż będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie naszym reprezentantem podczas rozprawy rozwodowej. Znalezienie fachowego adwokata na terenie większych miast, jak np. Kartuzy, Rzeszów lub Lublin nie będzie problemem, należy jednak od początku współpracy szczegółowo wyjaśnić sytuację i sprecyzować, jakie mamy postulaty.