Pożyczamy

świetne pomysły

Przewóz materiałów bywa trudny i żeby przeprowadzić go bezpiecznie dobrze jest zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych aspektów. W obrębie województwa pomorskiego działa obecnie wiele firm przewozowych. Na co zwrócić uwagę podczas transportowania materiałów sypkich? Czym wyróżnia się najlepsza firma przewozowa?

Przewóz materiałów sypkich – dostępne możliwości

Gruz, żwir czy piasek można przetransportować na wiele różnych sposobów i za pomocą różnych pojazdów. Przewozi się je na przykład przy pomocy barek rzecznych lub masowców morskich. Jednak takie rozwiązanie nie będzie możliwe, gdy na trasie nie ma możliwości skorzystania z kanałów czy szlaków wodnych. Inną opcją jest przewóz kolejowy. Stosuje się do niego tradycyjne wagony odkryte. Jest jednak jeden warunek – na trasie muszą być tory kolejowe. Dlatego właśnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest transport samochodowy. Nowoczesne samochody pozwalają bezpiecznie przetransportować różnorodne materiały sypkie. Przy lekkich towarach wykorzystywane są silosy jedno- lub wielokomorowe, a przy cięższych towarach – wywrotki, plandeki oraz samochody z nadwoziem samowyładowczym.

Jakie są najistotniejsze zasady odnośnie przewozu materiałów sypkich?

Aby przewóz materiałów sypkich odbył się bezpiecznie, powinno się wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. W żadnym wypadku nie powinno się przewozić więcej towaru niż przewiduje maksymalna ładowność maszyny. Dodatkowo materiał musi być załadowany tak, by nie wpływał na widoczność kierowcy. Materiały sypkie należy właściwie ochronić tak, by nie wysypały się w czasie transportu oraz tak by wywierały taki sam nacisk na osie pojazdu.

Czym charakteryzuje się dobra firma do przewozu materiałów sypkich?

Żeby zyskać pewność, że przewóz materiałów sypkich odbędzie się szybko oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, warto zadbać o rzetelną firmę. Doskonałym rozwiązaniem będzie działająca w obrębie województwa pomorskiego firma EMIL-TRANS – firma transportowa. Charakteryzuje się ona między innymi wieloletnim doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do każdego klienta. Przewóz materiałów sypkich przeprowadzany jest przy użyciu nowoczesnych, przystosowanych do tego sprzętów. Profesjonalna ekipa zajmie się przewozem materiałów takich, jak na przykład żwir, piasek, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.