Pożyczamy

świetne pomysły

Nie można zaprzeczyć, że logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Ciężko wyobrazić sobie codzienne życie bez milionów ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w asortyment i przewożą inne ważne ładunki. Warto tutaj położyć nacisk na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a mianowicie znacznie rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko rozpoczęło się dość dawno temu, bowiem już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko w dużym stopniu się rozwinęło – obecnie nie jest problemem przewożenie nawet najbardziej wymagających ładunków w kontrolowanych warunkach oraz ściśle określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na pytanie, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest bardzo łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która pozwala nie tylko na przewożenie wymagających ładunków we względnie przyzwoitym stanie, ale na łatwe przewożenie produktów, które wymagają znacznej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów będą tutaj różnego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach istnieje wiele rozwiązań, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas przewożenia towaru. Na uwagę zasługuje choćby zastosowanie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nieustannie stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar proste, ale i niezwykle skuteczne, szczególnie na niedługich trasach.