Pożyczamy

świetne pomysły

Jeśli razem z nami w domu mieszka raczkujący majsterkowicz albo chcemy zrobić remont i sporo prac planujemy zrobić sami to na pewno będziemy potrzebować narzędzi. Bazowe narzędzia nadadzą się nawet jeżeli nie posiadamy chęci do majsterkowania, ale wystarczy, że kupujemy nowe umeblowanie, które wymaga własnoręcznego złożenia. Jakie więc akcesoria warto zakupić do domu, żeby bez kłopotu odkręcić śrubę lub powiesić półki? 

Jakie narzędzia ręczne są niezbędne do majsterkowania w domu?

W każdym mieszkaniu wypada aby były podstawowe narzędzia ręczne, które przydają się nawet przy najłatwiejszych pracach domowych. Są to na przykład młotek, śrubokręty a także poziomica. Przydają się one podczas skręcania mebli lub montowania szafek i półek. W dodatku powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw kluczy oraz kombinerki albo obcęgi – dzięki nim odkręcisz śruby, unieruchomisz jakiś element lub skrócisz drut. Czasem powinno się również nabyć skrzynkę na narzędzia, tak aby składowanie ich nie było trudne oraz aby każde z narzędzi było w tym samym miejscu, a nie walały się wszędzie. Do skrzynki możesz włożyć też taśmę izolacyjną oraz przyrządy miernicze. Ciężko powiedzieć kiedy przydatna będzie ta podstawowa skrzynka z narzędziami. Jeżeli nie wiesz gdzie zakupić takie narzędzia to możesz skorzystać z Elkom – sklep online z narzędziami.

Najpotrzebniejsze elektronarzędzia do domu i garażu

Do najpotrzebniejszych elektronarzędzi zaliczymy wiertarkę, bez której nie wywiercisz dziur w ścianie, a to znowu nie pozwoli Ci na powieszenie półek na ścianie. Dodatkowo masz możliwość kupienia wiertarki z opcją wkrętarki, która zastąpi Ci śrubokręty. Jest to super alternatywa zawsze kiedy musisz skręcać wiele szafek i regałów, ponieważ używanie wkrętarki mocno skraca czas pracy. W garażu również niezmiernie pomocny jest minikompresor. Przyda się zawsze wtedy kiedy potrzebujemy napompować koło od samochodu, ale również piłkę do siatkówki. Równie przydatne elektronarzędzie, które dość często pojawia się w warsztacie każdego mężczyzny to szlifierka kątowa. Przydaje się do cięcia różnych tworzyw jak przykładowo aluminium i stal, ale można nią także usuwać farbę i rdzę. Ten sprzęt również zamówisz w sklepie online. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, ale też znajdziesz wiele akcesoriów, które nie są w ofercie sklepu stacjonarnego.

Wszystko o skrzynce na narzędzia

W sklepach online możemy kupić wiele gotowych skrzynek na narzędzia z podstawowym ekwipunkiem. Dobrze jest jednak sprawdzić czy jest warta swojej ceny. Jeśli skrzynka jest bardzo tania to jest prawdopodobieństwo, że narzędzia znajdujące się w niej są kiepskiej jakości. Nie opłaca się więc nabywać takich narzędzi ponieważ mogą szybko popsuć się, albo nie będą się nadawały do pracy, którą mamy do wykonania. Jeśli jest bardzo droga to zweryfikujmy czy nie ma w niej wielu akcesoriów, które są dla nas nieprzydatne. Zdarza się, że o wiele bardziej warto samodzielnie zakupić ekwipunek do skrzynki na narzędzia. Nie będziemy się musieli wtedy ograniczyć tylko do jednej marki, a zamówienie tego wszystkiego w sklepie online będzie niesamowicie wygodne.