Pożyczamy

świetne pomysły

Osoby, które chcą ubezpieczyć swój samochód, muszą liczyć się z ze wszech miar różnorakimi cenami, które zależą od licznych czynników. Wielu kierowców gubi się w zawiłościach w tej tematyce. Należy zdawać sobie sprawę, że tanie oc warszawa jest w zupełności osiągalne, lecz należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. 

Kto może liczyć na tanie OC?

Przede wszystkim na względnie tanie OC mogą liczyć doświadczeni kierowcy, a także tacy, którzy nie wywołali nigdy żadnego wypadku. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na to, ile czasu minęło od zdania egzaminu na prawo jazdy, ponieważ wedle wszelkich statystyk, kierowcyw wieku mniej więcej dwudziestu lat są sprawcami największej ilości nieprzyjemnych wypadków na drodze. W związku z tym młode osoby, których doświadczenie za kółkiem nie jest przesadnie rozległe, muszą niestety mieć na uwadze, że na bardzo tanie OC będą musieli trochę poczekać. 

Jak miejsce zamieszkania wpływa na wysokość ubezpieczenia?

Bardzo podobnie sprawa prezentuje się jeśli chodzi o markę auta. Według dostępnych statystyk, na tanie OC mogą liczyć, niezależnie od swojego doświadczenia, posiadacze samochodu marki Skoda, zaś najwięcej będą musieli zapłacić kierowcy, które jeżdżą BMW. Różnica nie jest jednakowoż w tym przypadku przesadnie drastyczna. Warto wiedzieć także, że jeśli posiadasz na swoim koncie stłuczkę lub wypadek, który spowodowałeś, ubezpieczyciel może nie być przesadnie pozytywnie nastawiony do Twojego wniosku i zaproponować bardzo drogie OC. Co interesujące, niektóre firmy ubezpieczeniowe patrzą również na takie czynniki, jak miejscowość zamieszkania oraz intensywność ruchu w miejscu, w którym kierowca porusza się najczęściej.