Pożyczamy

świetne pomysły

Zakup używanego samochodu to zawsze pewne ryzyko. Osoby sprzedające przeważnie zapewniają, że pojazd jest w bardzo dobrym stanie, a poprzedni właściciel jeździł nim tylko od święta. Praktyka bywa odmienna.

Coraz częstszą praktyką jest oferowanie przez komisy samochodów używanych gwarancji. Gwarancja na samochód używany może obejmować swym zasięgiem rozmaite części pojazdu i stanowić niejako potwierdzenie, że kondycja pojazdu są zgodne z opisem.

Jak działa gwarancja na samochód używany? Czy opłaca się z niej korzystać? W jakich sytuacjach jest ona przydatna?

Dlaczego sprzedawcy aut używanych proponują nam gwarancje?

Wiele podmiotów handlujących używanymi autami zdaje sobie sprawę, że często historia oferowanych przez nich aut jest trudna do odtworzenia. Wiedzą to także konsumenci, którzy do deklaracji handlarzy przeważnie podchodzą z dystansem.

By rozbudzić w kliencie chęć zakupu i zaufanie, komisy sprzedają auta w pakiecie z gwarancją. Na rynku istnieje parę podmiotów świadczących tego typu usługi. Gwarancja na samochód używany może być zróżnicowana – generuje ją zakres, warunki i cena.

W zależności od wybranego standardu otrzymamy różne warunki. Detale zawarte w umowie są też determinowane stanem pojazdu, jego stopniem wyeksploatowania i potencjalną podatnością na usterki.

Zazwyczaj gwarancja na samochód używany obejmuje okres od 3 do 12 miesięcy od zakupu auta. Opiera się ona na bezpłatnej naprawie auta w jednym z wskazanych warsztatów mechanicznych.

Podpisując umowę gwarancyjną, w jej ramach powinna znajdować się dokładna lista usterek i części, które mogą być objęte gwarancją. Komponenty objęte darmową naprawą stanowią tylko procent wszystkich elementów, które potencjalnie mogą wymagać reparacji.

Co więcej, gwarancja na samochód używany zawiera też limit finansowy do którego pokrywane są koszty. W przypadku wyższych kosztów naprawy niż mówi umowa klient różnicę pokrywa z własnej kieszeni.

Wypożycz samochód z gwarancją i nie przejmuj się niczym. Skorzystaj z oferty ava-rent.

Na co zwracać uwagę rozważając zakup auta używanego z gwarancją?

Praktyka związana z gwarancjami na pojazdy używane bywa różna. Można spotkać rzetelne firmy, od których gwarancja na samochód używany w stu procentach realizuje oczekiwania klientów. Można też spotkać przedsiębiorstwa o słabych opiniach.

Wobec tego warto dokładnie wczytać się w umowę gwarancyjną i jej warunki. Zdarza się, że awaria musi być zgłoszona do instytucji gwarancyjnej w ciągu maksymalnie 48 godzin od jej wystąpienia. Nie zawsze jest to możliwe, a niestety daje to firmom opcje do odstąpienia od wykonania swoich obowiązków.

Dokładnie trzeba sprawdzać też zakres gwarancji bazując na kondycję kupowanego samochodu. Niestety rynek motoryzacyjny pozwala manipulowania różnymi parametrami przez sprzedawców. Cierpią na tym przede wszystkim osoby nieobeznane z tematem.

Szukając danych na ten temat, można spotkać się z doniesieniami, że firmy często ociagają się z wywiązaniem się ze swoich części umów.

Zatem, jeśli gwarancja na samochód używany to u sprawdzonych dostawców. Rzetelne firmy nie splamią się oszustwem czy przeciąganiem sprawy. Ponadto umowy z nimi zawierane są przeważnie klarowne i nie zawierają żadnych haczyków. Nawet jeśli czasem takowe są droższe to wciąż warto.