Pożyczamy

świetne pomysły

Kiedy robisz remont lub wykonujesz prace rozbiórkowe niewątpliwie na twoim podwórku leży spora ilość zbędnego gruzu. Zgodnie z prawem nie powinieneś magazynować go na własnym podwórku. Za to może grozić ci grzywna. Co zrobić aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to idealny surowiec budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, można wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest dużo i warto korzystać z tak świetnego materiału. Możesz to zrobić samodzielnie, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego zastosowania, oddaj to profesjonalnej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj profesjonalistom i pozbądź się problemu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W momencie, gdy nie chcemy zużyć czy też przerobić składników budowlanych, musimy doręczyć je do PSZOK-u w Gdańsku. Da się zrobić to we własnym zakresie, lecz gdy nie wystarczająco dużym samochodem, warto skorzystać z usług przodującego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Takie rozwiązanie posiada wiele korzyści – przede wszystkim firma zajmująca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w komfortowym dla nas miejscu kontener dopasowany wielkością do przewidzianej ilości odpadów. Po wyburzeniach wystarczy zapełnić go pozostałościami, a wywóz zostawić firmie. Warto pamiętać że za niedostarczenie pozostałości do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokalizacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.