Pożyczamy

świetne pomysły

Możliwości do kupna używanego auta pochodzącego z zagranicy jest sporo. Można albo kupić samochód samemu lub w komisie. Dużo osób decyduje się na zlecenie sprowadzenia sprecyzowanego auta, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Niezbędne badanie techniczne

Wiele importowanych do kraju pojazdów, to samochody nie najnowsze, wielokrotnie mające defekty. Zakup auta z zagranicy, sporo nie różni się od kupna nie nowego i zarejestrowanego od kilku lat w Polsce. Jednakże, przy kupnie auta z zagranicy, trzeba liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać należy o podatku akcyzowym.

Rejestracja sprowadzonego samochodu

Dokumenty, które trzeba dodać do wniosku o rejestrację , scharakteryzowano w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Łatwiej wygląda sprawa rejestracji nowego pojazdu z państwa UE. Posiadacz sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Od kiedy można prowadzić auto w kraju

Mieszkaniec Polski, może jeździć po kraju, autem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umiejscowione w dowodzie rejestracyjnym samochodu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wydanym za granicą.

Typowe oszustwa

Jest sporo oszustw, używanych w trakcie kupowania samochodu. Może to być zwyczajnie kradzież pieniędzy i nie dowiezienie auta albo dostarczenie niewłaściwego samochodu. Właśnie dlatego dobrze jest kupić auto samodzielnie.
Sporo z importowanych samochodów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a pomimo to są rejestrowane. Jest to po prostu niezgodne z prawem. Kiedy władze się o tym dowiedzą, zapewne skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Sporo z osób chce importować swój pojazd kiedy przeprowadzają się za granicę. Niezbędna jest pewna firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie pojazdu bo podczas przewozu mogą się wydarzyć różne przypadki. Jeżeli firma, nie posiada w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, należy sprawdzić to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której należy pamiętać. Trzeba poczytać o niej komentarze innych klientów. By ło się sporo oszustw, gdzie importerzy posługiwali się nie odpowiednimi dokumentami. Musisz być ostrożny na każdym kroku.