Pożyczamy

świetne pomysły

Bardzo często w mniejszych miastach jak między innymi w Słupsku powstaje kilka większych sklepów budowlanych, które przyciągają atrakcyjnymi cenami i sporym wyborem towarów. Mają one swoich entuzjastów ale i przeciwników, dlatego warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Czym różnią się te wielkopowierzchniowe sklepy od hurtowni budowlanych i kiedy należy zrobić zakupy bezwzględnie tam, a kiedy lepiej postawić na hurtownię budowlaną?

Jak zrobić zakupy w hurtowni budowlanej?

Hurtownia budowlana jest większa niż typowy sklep budowlany, ale zazwyczaj będzie mniejsza niż wielkopowierzchniowy market. Asortyment tam jest mniejszy niż w marketach, ale najczęściej będzie on miał korzystniejsze ceny. Na dodatek możemy znaleźć tam produkty, których nie będzie na stanie w osiedlowych sklepach, ani w marketach budowlanych, jak przykładowo stal zbrojeniowa. W hurtowni najczęściej spotkasz specjalistów, którzy idealnie doradzą Ci które produkty i marki powinny być dla Ciebie najlepsze. Jest to prawdopodobnie najogromniejsza zaleta dlatego, że właściciele takich miejsc nie chcą i nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania wśród klientów. Kolejną zaletą będzie to, że możesz tam ustalić niższe ceny. Przeważnie nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy idziemy do marketu budowlanego i pytamy się pracownika na hali czy jak nabędziemy większą ilość kafelek to czy możemy liczyć na rabat. W hurtowni budowlanej takie coś bez problemu możemy zrobić. W hurtowni budowlanej zazwyczaj zrobisz zakupy hurtowe, ale też detaliczne. 

Jakie są zalety i wady zakupów w markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym najczęściej znajdziemy każdy możliwy artykuł, jest tam wielki wybór przeróżnych rzeczy od dużej ilości producentów. Znajdują się tam zarówno artykuły, których używamy przy budowie domu, takie jak bloczki betonowe albo zaprawy murarskie, poprzez produkty konieczne do remontu lokalu jak przykładowo farby albo płytki, aż po elektronarzędzia i produkty dekoracyjne. Z tego powodu nie ma konieczności żeby jeździć po kilku sklepach, wystarczy wejść do jednego marketu budowlanego i nabędziemy tam zdecydowaną zdecydowany procent, jak nie wszystkie produkty niezbędne do remontu. Następną zaletą jest to, że w marketach budowlanych dosyć często zobaczymy ceny promocyjne oraz wyprzedaże. 

Niestety takie sklepy również posiadają minusy – w markecie budowlanym bardzo często obsługa nie jest wyspecjalizowana. Z pewnością pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale nie zawsze będą w stanie poradzić właściwego artykułu, który jest nam potrzebny.

Kiedy zakupy zrobić w markecie, a kiedy w hurtowni budowlanej?

Jeśli zależy nam na profesjonalnej obsłudze klienta i fachowcu, który będzie umiał doradzić nam co do artykułów – definitywnie powinniśmy postawić na hurtownię budowlaną. Najczęściej nie pracują tam nie wyspecjalizowani pracownicy, ale fachowcy znający się na artykułach i narzędziach budowlanych. Istotne jest aby postawić na zaufaną hurtownię budowlaną, w której nie zostaniemy spławieni. Na pewno znajdziecie taką w okolicy Słupska. Polecana tam jest hurtownia budowlana Cygert

Jeżeli za to mamy gotową listę produktów i wiemy dokładnie co potrzebujemy – bardzo często lepszym wyborem będzie ogromny market budowlany, ponieważ w 99% kwestii nabędziemy tam niemal wszystko co jest nam niezbędne do remontu. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Jeśli mamy chęć i czas to nie ma przeciwwskazań aby zaopatrzyć się zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Wtedy możemy przeanalizować, jakie produkty tańsze są w markecie, a które w hurtowni budowlanej.