Pożyczamy

świetne pomysły

W wielu dziedzinach gospodarki stosuje się różne metody obrabiania stalowych oraz wykonanych z podobnego materiału produktów. Wydaje się jednak, że od dziesiątek lat na rynku rządzi nieustannie technologia CNC, czyli tak zwana obróbka skrawaniem oraz podobne jej zabiegi. Dowiedz się więcej odnośnie tego, na czym opiera się technologia CNC i z jakiego powodu może szczycić się tak znaczącą popularnością.

Obróbka skrawaniem

Pokrótce sprawę tę tłumacząc, mamy tutaj do czynienia z metodą obróbki, polegającej na usuwaniu niedużych fragmentów tworzywa z obrabianego produktu. Dzięki temu bardzo sprawnie można nadać takie kształty, na jakie dokładnie liczyliśmy w trakcie projektowania. Obróbka skrawaniem umożliwia znaczącą powtarzalność zabiegów, więc wszystkie produkty będą do siebie stuprocentowo zbliżone – jest to następna ważna korzyść płynąca z tego rozwiązania.

Frezowanie CNC

Jedną z technik, które mogą pochwalić się przynależnością do technologii CNC, jest godne atencji frezowanie. Jak można wywnioskować z samej nazwy, cały proces zachodzi w urządzeniu zwanym frezarką. Czynność polega na ruchach zarówno poszczególnych elementów frezarki odpowiadających za usuwanie części tworzywa, jak i przedmiotu, który jest obrabiany. W związku z tym frezowanie CNC jest rozwiązaniem niezwykle skutecznym i precyzyjnym.

Toczenie CNC

Tutaj również mówimy o jednej z metod obróbki skrawaniem. Tym razem sprzęt odpowiadający za tę czynność (konkretniej tokarka) praktycznie się nie porusza – zabieg bazuje na ruchach przedmiotu poddanego obróbce. W przypadku tej metody precyzja jest priorytetem, ale także powtarzalność wszystkich wytwarzanych za jej pośrednictwem elementów. Jak w związku z tym widać, każda metoda obróbki skrawaniem jest niezwykle skuteczna i to właśnie tej kwestii może zawdzięczać swoją świetną opinię w całej Polsce w branżach różnego typu.

Obróbka skrawaniem – powszechność

W obecnych czasach mnóstwo firm decyduje się na wspomniane metody. Zważywszy na obszerną listę korzyści, nie powinno nikogo to dziwić. Zdecydowanie polecamy obróbkę CNC, ponieważ zapewnia efektywność, powtarzalność i znakomitą jakość.  

Informacje dzięki uprzejmości: Kinstal-CNC