Pożyczamy

świetne pomysły

Pompy wtryskowe – czym są i kiedy się psują?

Pompa wtryskowa jest używana w silnikach diesla starej generacji. Ma ona za zadanie tłoczenie i dawkowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Pompy rozdzielaczowe w pewnym momencie zastąpiły pompy rzędowe głównie dlatego, że mają mniejszą masę i są sterowane elektronicznie.

Wszystkie awarie które zdarzają się pompą wtryskowym pokazują się poprzez złe funkcjonowanie silnika. Najczęściej pojawia się moment, w którym mamy problem z uruchomieniem silnika albo uruchomienie jest bardzo problematyczne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest głośniejsza praca silnika lub spadanie mocy i większy oraz ciemniejszy dym. Dosyć często podłożem jest nieregularna wymiana oleju silnikowego lub stosowanie takiego, który jest zanieczyszczony. Przyczyną bywa również zapchany filtr paliwa albo zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne poszczególnych elementów.

Pompy hydroforowe – charakterystyka i dlaczego się psują?

Pompy hydroforowe pozwalają nam na czerpanie wody przykładowo do domu, domków letniskowych albo do nawadniania ogrodu. Jest to dobra alternatywa dla pomp głębinowych i używane są wtedy gdy lustro wody jest do 8 metrów pod ziemią.

Pompy hydroforowe są często wybierane ze względu na ich nieduży rozmiar, niską cenę i nieskomplikowany montaż.

Niektóre elementy pomp zużywają się szybciej od pozostałych i to jest typowa przyczyna awarii. Jedną z najczęstszych czynności przeprowadzanych w trakcie remontu pomp hydroforowych jest wymiana uszczelnienia hydrauliki – jest to bardzo istotne aby silnik działał właściwie. Kolejną czynnością wykonywaną w czasie remontu jest przetaczanie wirników oraz bieżni. Wynika to ze względu na fakt, że w wodzie, która jest pompowana może się znaleźć piasek. Gdy wleci do wnętrza pompy, może spowodować powstawanie niedużych wyszczerbień w wirnikach a także bieżniach, a to bardzo mocno zmniejsza efektywność, umiejętność zasysania i ciśnienie pomp hydroforowych.

Zdarza się, że konieczność naprawienia pompy nie wynika z awarii urządzenia, ale instalacji, odpowiadającej za wtłaczanie wody. Zazwyczaj to zawór zwrotny, który jest umiejscowiony obok kosza w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest najczęściej psującym się elementem.

Naprawa pomp hydroforowych i wtryskowych

Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych nie jest niemożliwe. Przeważnie firmy oferują dojazd do klienta i wzięcie błędnie działającej pompy. Taką usługę zobaczycie w masz-zap, które może obiecać wymianę zepsutych elementów na nowe – oryginalne elementy zamienne, albo, jeśli zgodzisz się, dostaniesz zamienniki, które zostaną stworzone w fabryce dla Ciebie.

Jeżeli potrzebujesz naprawy pompy hydroforowej to powinieneś szczegółowo zweryfikować firmę, której oddasz urządzenie – niesamowicie ważne jest aby naprawa przebiegła sprawnie i przy użyciu najnowszych technologii, które zapewnią całkowitą naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap podczas pracy utrzymuje tak samo względy bezpieczeństwa oraz całkowitego profesjonalizmu.